درباره من بیشتر بدونید!

روزی که متوجه شدم بالاخره طی 46 ترید آخر برآیندم شده مثبت 32 درصد ، از اولین تریدم  نزدیک به چهار سال می گذشت . چهار سال به گرد خود چرخیدن را به یاد آوردم که تو اون چهار سال 5 مرتبه حساب فارکس هزار دلاریم کال مارجین شده بود !! شوکه نشید ! اونوقت دلار 970 تومن بود  اما حقوق من هم 250.000 تومن بیشتر نبود ! یعنی ورق های  20 ماه از تقویم پر مشقت اون روزها را برای پیدا کردن راه حل سود کردن در فارکس  پاره می کردم و به جیب بزرگان بازار ریختم و به هیچ نتیجه ای هم نمی رسید ، تا اینکه با علم رفتارشناسی قیمت یا همان تکنیکال آشنا شدم و در فارکس سود خوبی را کسب کردم تا رسیدیم به پایان دور اول آقای احمدی نژاد و تنش های بین ایران و آمریکا به اوج خودش رسید و بروکر نامردی به نام  …  تمام زحمات دو سال ترید من که در  ذهنم مهاجرت با یک چمدون پول را نوید میداد بلوکه کرد و یک شبه حساب  6800 دلاری ما را که با 500 دلار به این رشد رسیده بود را نابود کرد و آن زمان را خیلی ها در بازار به یاد دارند !!!!  بعد از 10 ماه درگیری و با کم تر شدن خشم و افسردگیم به این نتیجه رسیدم که پول را جایی سرمایگذاری کنم که زیر سرم باشد و هیچ منع بین المللی از طریق ملیت و تحریم نتواند اهرم فشار شود .

چه بازاری بهتر از بورس ایران !

در علم تکنیکال که حرفه ای بودم ، پول هم در کشور خودمان است . پس عالیه  !!!

اما غافل از اینکه نه میدانستم سفته باز کیه ؟! نه می دانستم قفل شدن صف خرید و فروش چیه ! نه سایت درست و حسابی وجود داشت ! نه تی پی و استاپ لاسی بود !  نه قیمت ها در یک روز  سریع آپدیت میشد ! نه از حسابرسی های دروغ شرکت ها خبر داشتم ! و انبوهی از ندانستن ها که دوباره من را به دوران قبل از سود در فارکس برد و حساب 5 میلیونی که شد یک میلیون سی صد ! ( اشاره : پراید 6.5 بود )

در بازار ایران بر خلاف فارکس هیچ استاد دلسوزی پیدا نکردم که البته بعد ها فهمیدم چرا اینطورین ! خوب اگر تمام تکنیک خودشون را به من  یاد می دادند  ، من میشدم صف خریدی برای آنها اما در فارکس استادم سیر تا پیاز را به من آموخت چون خطری برای او نبودم !

 از بی استادی و بی راهنمایی دوباره بعد از سالها به میدان انقلاب  برگشتم و در کمال تناقض با علاقم مجبور به خواندن کتاب های حسابداری مرتبط با بورس بودم و با همگام سازی روش های معاملگری غربی با آن تکنیک های بنیادی استراتژی بورسی خود را تدوین کردم و فضل  خداوند تبدیل به تریدی ماهر در این بازار شدم که افرادی سبد های سیصد یا پانصد میلیونی ( سال 91-92) خود را به او بسپارند

 

بعد از بزرگتر شدن سرمایه به کسب دانش و معاملگری در امارات و ترکیه پرداختم و با چند و چون سرمایگذاری در آنجا آشنا شدم  ولی  در انتها به این نتیجه رسیدم بورس ایران و ونزوئلا مهد نوسانات شدید و پولساز است که هیچ جای دنیا چنین بی منطق سود بزرگ تقدیم افراد نمی کند . فقط در بورس ایران است که اگر فهمیدی اشتباه وارد یک نماد شدی می توانی 4 سال صبر کنی و 4 برابر بانک سود بگیری !!! چه نعمتی بهتر از این   . این آپشن را حتی ونزوئلا هم نداشت !

یه ولی داره : ولی به شرطی که بدونی چی بخری

من با 12 سال سابقه تدریس ،  کامل یاد گرفتم به همه اقشار و روحیات مختلف  چطور راه رفتن در بورس را بیاموزم

چون کار من طراحی استراتژی معاملاتی  است   نه    تلقین استراتژی  !!

فرق شان در این است که شما هیچ وقت نمی توانید با استراتژی من میلیاردر شوی . اولین قدم معاملگر شدن داشتن یک پلن و استراتژی  برای معامله کردن است وبدون اینکه بخوای سیر تا پیاز بازار را تحلیل کنی فقط کافیه در همین لحظه بازار بفهمی باید بخری یا بفروشی . این چزیه که بعد از هشت سال آموزش ناشیانه به دانشجویانم فهمیدم . چون در اون هشت سال همیشه دوست داشتم آنها تحلیلگران خوبی از آب در بیان . و الان  پنج ساله فهمیدم تحلیل خوبه ولی ستاپ و روش معاملگری را اگر بیاموزند بدون تحلیل هم می توانند سود کنند و سود کردند !

اگر تو معاملگر شوی برنده ای وگرنه تحلیلگر زیاده !!!    

 

 

من اینجام تا به شما راه پیدا کردن استراتژی شخصی خودتون را آموزش دهم ، همون تکنیکی که برای شما ساخته شده و شما باید خودتون پیدایش کنید  تا یک نقشه گنج انحصاری برای خودت داشته باشی .

 

الان وقتشه بگم

دوست تازه وارد من به دنیای بی انتها و لذت بخش  بورس خوش آمدی …

.